Jótékonysági bált tartottak a mosoni egyházközség tagjai

Az idei évben november 18-án tartották a mosoni Nepomuki Szent János-plébánia és az egyházközségi karitász hagyományos jótékonysági bálját a Kühne Étteremben. Kapui Jenő plébános köszöntötte a megjelenteket, felidézve, hogy 27 évvel ezelőtt elődje, Németh László szervezésében kezdődtek meg a plébániai jótékonysági bálok, amelyeket azóta is évről évre megrendeznek. Kapui Jenő kiemelte, hogy a bál bevételéből minden évben körülbelül kétszáz szeretetcsomagot készítenek, amelyeket a helyi karitászcsoport tagjai személyesen adnak át az idős, rászorulók embereknek. Ilyenkor nemcsak a csomag, hanem a személyes beszélgetés is ajándék az idős, magányos testvérek számára. A rendezvényt a ifjúsági hittancsoport tánccal nyitotta meg. A jótékonysági eseményt megtisztelte jelenlétével Bodó Zoltán magyaróvári plébános is.

Nusser Zsófia / Nepomuki Szent János-plébánia, Mosonmagyaróvár
Fotó: Csonka József

Jótékonysági bált tartottak a mosoni egyházközség tagjai