Magyaróvári karitászosok nyári fesztiválokon

Tavaly ősszel alakult önkéntes karitászcsoportunk a közelmúltban két rendezvényen is részt vett. A június 23-án Mosonmagyaróváron megrendezett Voluta Nemzetközi Vízifesztiválon egy korábbi, Művészetek Völgyében szerzett élmény alapján „lelki fröccsöt” osztogattunk. Ez két részből állt: barátainktól, ismerőseinktől kedvenc szentírási idézetüket kértük. Ezek kinyomtatva alkották a lelki részt, míg egy jelképes mennyiségű bor és szóda alkotta a klasszikus fröccsöt. Ezzel karitászcsoportunkat népszerűsítettük egy többszáz főt megmozgató eseményen. Sokakban derültséget okozott az elnevezés, a bibliai idézet pedig elgondolkodtatta őket.

A másik rendezvény templomunk felszentelésének 350., a védőszent, Szent Gotthárd ereklyéje befogadásának 10. évfordulójához kapcsolódott. Ez alkalmakból ugyanis jubileumi évet hirdetett egyházközségünk. A június 24-én megtartott Szent László napi forgatogon csoportunk is jelentkezett a főzőversenyre: a délelőtt folyamán 50 adagnyi csorbalevest főztünk. Eleve kalkuláltunk azzal, hogy ennek egy részét a helyi hajléktalanszálló ellátottjainak ajánljuk fel, az ételekért kapott összegből pedig plébániánk Napraforgó Ifjúsági Csoportjának nyári táborozását támogattuk. Korábban több zsáknyi plüssjáték is érkezett hozzánk, ezeket egy külön standon kínáltuk. Az ebből befolyt adományokat egy gerincvelő-gyulladásban szenvedő hároméves kisfiú gyógyítására juttatjuk el.

Horváth Gábor
Fotó: Csapó István, Horváth-Medgyesi Kata, Hossala Hanna Luca